Pomoc psychologa online i przez telefon

psychoterapia

Uzyskanie rzetelnej pomocy psychologicznej, zazwyczaj kojarzy się z terapią czy też wizytą u psychologa w jego gabinecie. Jednak obecnie świat idzie do przodu, w tym również psychologia. Wielu lekarzy zdaje sobie sprawę z tego, że problemy natury psychicznej mogą okazać się prawdziwą przeszkodą w przyjściu na wizytę do gabinetu. Dlatego też obecnie pomoc psychologiczna jest realizowana również online oraz przez telefon.

Skype

Pomoc psychologa online bardzo często wiąże się z rozmową poprzez Skype. Dzięki temu komunikatorowi osoba borykająca się z problemem ma szansę na podzielenie się swoimi uczuciami bez konieczności wychodzenia z domu, jeśli przykładowo ma z tym problem bądź też nie może tego uczynić. Jest to zatem pomoc skierowana także dla osób niepełnosprawnych, które mają poważne problemy z opuszczaniem swojego domu. Taka pomoc jest także realizowana w formie wizyt. Bowiem wszystkie rozmowy online są umawiane na konkretną godzinę, dzięki czemu wciąż zachowana jest systematyczność.

Internetowy komunikator

Taka pomoc jest również realizowana poprzez chat w przypadku niektórych pacjentów, którzy mogą mieć problem z pokazywaniem swojej twarzy. W takiej sytuacji osoba może liczyć na profesjonalną konsultację z psychologiem w formie jej odpowiadającej, co jest dużym ukłonem w stronę osób cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia.

Telefon

Pomoc oferowana przez telefon, jest również coraz częstszym rozwiązaniem. Nie każdy pacjent jest bowiem w stanie pozwolić sobie na regularne wizyty w gabinecie. Czasem problem jest również nagły, a rozmowa telefoniczna możliwa szybko do zrealizowania. Oczywiście również w tym przypadku na taką rozmowę można się zapisać i zrealizować ją w konkretnym terminie.

Obecnie wiele osób cierpi na poważne choroby o podłożu psychologicznym, które znacznie utrudniają im opuszczanie własnego domu czy też stawienie się na wizytę u psychologa twarzą w twarz. Z tego też względu dziś oferowane są inne formy wizyt, przykładowo rozmowa telefoniczna czy też porada udzielona online, które cieszą się sporą popularnością.

Kolejny artykuł: http://www.wolczyn.gmina.pl/psycholog-online-komu-pomoze/