Wizyta u psychologa lub psychiatry – czego się spodziewać?

0
psycholog

Dlaczego zastanawiasz się nad tym, czego spodziewać się po wizycie u psychologa lub psychiatry? Pomyśl o tym, dlaczego potrzebna Ci jest pomoc. Zacznij od chłodnej analizy swojego życia i wyznacz pierwszy cel.

Czego powinieneś/ powinnaś spodziewać się po wizycie u psychologa lub psychiatry? Wejścia do gabinetu nie koniecznie w wyznaczonej godzinie. Wysłuchania. Pozornie niewiele znaczących sugestii.

Psychiatra, gdy uzna to za konieczne, wypisze Ci receptę leki i zaprosi na kolejną wizytę. Czy oszalałeś/oszalałaś? Nie! To po to, żebyś mógł/mogła funkcjonować w miarę normalnie, lepiej sypiać i zastanowić się nad tym, jak naprawić swoje życie.

Psycholog mozolnie będzie szukał przyczyn obecnej sytuacji, w której się znajdujesz na podstawie informacji, które mu dostarczysz. Możesz w jego gabinecie usłyszeć tylko prawdę o tobie. Ty zdecydujesz, czy jego spojrzenie na twoje życie i wsparcie, którego ci udzieli, będzie wystarczające do rozpoczęcia naprawy własnego życia.

W przypadku, gdy nagle poczujesz się źle, udaj się od razu na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego.

PAMIĘTAJ!

Psycholog i psychiatra nie rozwiąże za Ciebie twoich problemów, nie naprawi relacji, nie przywróci utraconych bliskich. Nie przeżyje też za Ciebie życia. Ty sam/sama musisz zmierzyć się ze swoimi problemami i zacząć je rozwiązywać, choćby trwało to latami.

Co zyskasz, decydując się na profesjonalną pomoc? Chwilę odprężenia podczas wizyty, możliwość spuszczenia powietrza i wsparcie kogoś, kto w razie problemów Cię ustabilizuje oraz będzie Ci kibicował w procesie naprawiania własnego życia. Tylko tyle i aż tyle. To ty musisz odwalić brudną robotę. Walcz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *